29 czerwca 2022
O projekcie

Program do wspomagania nauki ortografii, dedykowany uczniom klas czwartych szkół podstawowych.
Aplikacja pozwala uczniom na szybką i skuteczną naukę słówek. Daje możliwość utrwalania pisowni wyrazów z 'u', 'ó', 'h', 'ch', 'ż' i 'rz'. Uczniowie rozwiązują codziennie kilkuminutowe sesje, poznają nowe słówka przydzielone przez nauczyciela, a także utrwalają te, które już zostały przez nich poznane. Program dostarcza szczegółowych raportów na temat systematyczności pracy i postępów uczniów. Pomaga podnieść skuteczność nauczania.

Katarzyna Dudkiewicz

Katarzyna Dudkiewicz

Aktualności

W I okresie uczniowie klasy 4B mieli możliwość utrwalania pisowni wyrazów z „u”, „ó”, „ż” i „rz”. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym uczeń dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Aplikacja uwzględnia więcej niż jedną prawidłową odpowiedź, pozwalając na stosowanie synonimów. W przypadku błędu, wyświetlana jest poprawna odpowiedź. Aplikacja pozwala również na odsłuchanie wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora. Tym, co ważne dla uczniów, jest czas pracy. Podopieczni pracują, wdrażając sesję trwającą od kilku do kilkunastu minut. A zatem zostaje jeszcze mnóstwo czasu na naukę innych przedmiotów i co najważniejsze – zabawę. Zarówno rodzice jak i nauczyciele mają wgląd w raporty z postępów dzieci. Raporty obejmują systematyczność pracy i stopień opanowania materiału. Dostęp do raportów pozwala rodzicom włączyć się w motywowanie dzieci do systematycznej pracy.

InstaLing.pl

Nauka języków prosta