5 czerwca 2020

Aktualności

Nasza szkoła rozpoczęła realizację Projektu Ogólnopolskiego - Czytam z klasą - lekturki spod chmurki. Uczniowie obejrzeli film, powstały książkowe czytusie. Pierwsza realizowana lektura w klasach to:

1a Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

1b Brzydkie kaczątko

2a Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

2b Dzieci z Bullerbyn

Zrealizowaliśmy I moduł z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Wspólnie przeczytaliśmy baśń Hansa Christiana Andersena pt „Brzydkie Kaczątko”. Uzupełniliśmy wszystkie strony z naszego lekturnika. Ponad to w klasie stworzyliśmy kącik czytelniczy. Obejrzeliśmy film projektu oraz wykonaliśmy czytusie z plasteliny. Na zajęciach zrobiliśmy kaczuszkowe zakładki do książki. Do klasy zaprosiliśmy mamę Alana, która przeczytała nam krótszą wersję naszej lektury. Na koniec otrzymaliśmy potwierdzenie wykonania I modułu.

Klasy 1a i 1b odwiedziła 25 lutego lekarz weterynarii Pani Katarzyna Świtała, która opowiedziała o swojej pracy. Uczniowie mieli możliwość poznania i dotknięcia różnych gadżetów, które pani Kasi służą w codziennej pracy. Podczas zajęć Pani Doktor zbadała liska- maskotkę uczennicy, gdzie praktycznie zobaczyliśmy na czym polega praca weterynarza. Spotkanie odbyło się w ramach programu Czytam z klasą - Fikuśne lekturki spod chmurki, moduł II. Bardzo dziękujemy Pani Joannie Domagale za zorganizowania spotkania.

Klasa 1b w projekcie "Czytam z klasą" w II module, który zatytułowany był Fikuśne lekturki spod chmurki zrealizowała 1 zadanie obowiązkowe oraz wybrała do realizacji 3 dodatkowe. Uczniowie uzupełnili lekturniki związane z czytaną lekturą "Cukierku, Ty łobuzie". Następnie odbył się konkurs czytelniczy, w którym wzięło udział aż 11 uczniów. Na wspólną lekcję zaprosiliśmy dzięki uprzejmości Pani Joannie Domagały lekarza weterynarii Panią Katarzynę Świtałą, która przybliżyła po krótce dzieciom zawód weterynarza i na koniec zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla pobliskiego schroniska dla zwierząt. Był to owocny czas spędzony przy omawianiu lektury. Na koniec klasa otrzymała potwierdzenie zrealizowania modułu II. Od marca zaczynamy realizować ostatni moduł III, który brzmi "Polskie lekturki spod chmurki", a do omawiania wybraliśmy wiersz "Ptasie radio" Juliana Tuwima. Czekają nas fantastyczne przygody.