Działania

Od 01.03.2020 roku do 19.04.2020 roku uczniowie klasy 1 A wzięli udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym ,, KAŻDY Z NAS JEST INNY, RÓWNY I WYJĄTKOWY”. Głównym założeniem  projektu było pokazanie dzieciom, że ludzie nie tylko różnią się od siebie wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem, etc., bo nie wszystkie różnice widać gołym okiem np. choroby serca, autyzm, cukrzycę.
Dlatego aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do inności, powstał ten projekt. Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Proponowany projekt obejmuje rozmowę o uniwersalnych wartościach, czytanie, wykonywanie kolorowych skarpet. Na koniec otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający udział w projekcie.