18 listopada 2018
O projekcie

Projekt edukacyjny "Klimatyczna 1 B" będzie rozwijać kompetencje społeczne uczniów na lekcjach przyrodniczych! Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew? Jak w prosty sposób sprawdzić, czy powietrze, którym oddychamy, jest czyste? Czy o klimat można dbać? Trzeba! Zwłaszcza o klimat panujący w klasie! W ramach projektu zrealizowane bedą ciekawe lekcje przyrodnicze a klasa otzryma zestaw badawczy..
Projekt bedzie kształtować kompetencje społeczne uczniów i rozszerzy ich wiedzę przyrodniczą. W ramach projektu zrealizują angażujący cykl lekcji dotyczący przyrody i ochrony środowiska. Zestaw badawczy dla klasy pozwoli na przeprowadzenie ciekawych doświadczeń przyrodniczych. Sprawdzimy, czy porosty występują w najbliższej okolicy i stworzymy małą fabrykę tlenu w Naszej klasie!

Artykuły

Od dziś klasa I B razem ze swoim wychowawcą po otrzymaniu zestawów badawczych niezbędnych do pracy przystąpiła z ochotą i zapałem do realizacji projektu Klimatyczna klasa. Dzięki udziałowi w projekcie Pierwszaczki mogą rozwijać kompetencje społeczne na lekcjach przyrodniczych, dowiedzieć się jak wyglądałoby życie na Ziemi, gdyby nie było drzew, sprawdzić czy powietrze, którym oddychamy jest czyste, a także poszukają odpowiedzi na pytanie czy można dbać o klimat? Zwłaszcza ten, który panuje w klasie. Każdy z uczestników otrzymał indeks, w którym odnotowywana będzie praca w zespole klasowym. Życzymy powodzenia.