Działania

Od lutego 2020 roku do czerwca 2020 roku uczniowie klasy 1A wzięli udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”.
Inicjatywa ta  miała  na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się  dzieciom na każdym etapie ich życia.
Programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając je do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych  treści. Dzieci w sposób bardzo aktywny brały udział w zabawach z matą i kubeczkami na dywanie. Polubiły tę formę nauki poprzez zabawę. Mam nadzieję, że w nowym roku szkolnym będziemy kontynuować ten projekt w kolejnej edycji.