Deutsch-Wagen-Tour

W dniu 23 października 2014 r. Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim gościła lektorkę z Wrocławia panią Małgorzatę Urlich-Kornacką w ramach projektu edukacyjnego „Deutsch-Wagen-Tour” promującego naukę języka niemieckiego.

Podczas zajęć uczestnicy mogli brać udział w różnych animacjach językowych, tańcach, grach oraz konkursach. Pracując w parach bądź grupach kilkuosobowych wykonywali przydzielone im zadania, m.in. tworzyli dialogi, układali puzzle, rozwiązywali quiz o Niemczech. Nauczycielka Instytutu Goethego poprzez zabawę zachęcała uczniów do nauki języka niemieckiego.
Warsztaty poprzedzone były przedstawieniem teatralnym w ramach projektu „Odblaskowa trzynastka”. Jest to już druga edycja akcji, która ma na celu przypomnienie, jak ważne jest noszenie odblasków przez dzieci i młodzież. Te elementy sprawiają, że piesi i rowerzyści są zdecydowanie lepiej widoczni na drodze dla kierowców samochodów.
Uczestnikami zajęć warsztatowych byli uczniowie klasy 4 i 5.

Search Tags