English (United States) Polski (Polska)
You are here:   Projekty/konkursy/innowacje/wolontariat > Projekty > Archiwum > Mały Mistrz > Mały mistrz 2014/2015
  |  Zaloguj

WYCIECZKI KLASY I A, IB W RAMACH PROGRAMU „MAŁY MISTRZ”

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2014-10-15 | Views: 1071

Wycieczka to ciekawa i atrakcyjna forma zdobywania przez uczniów wiedzy. W przypadku pierwszoklasistów wycieczki: do centrum naszego miasta oraz do elektrowni wiatrowej służyły nie tylko nabyciu wiedzy o atrakcjach turystycznych regionu i okolic, ale też uzyskaniu sprawności „turysty” w ramach programu „Mały mistrz”.

Podczas wycieczki do elektrowni wiatrowej dzieci zobaczyły z bliska potężne wiatraki, mogły też podziwiać piękną  panoramę miasta i okolicy.
   Wycieczkę do centrum miasta rozpoczęliśmy spacerem po ulicy Kaliskiej. Widzieliśmy najstarszą murowaną w Ostrowie kamienicę przy ul. Kaliskiej 4, podziwialiśmy architekturę budynków: kościoła NMP, kościoła pod wezwaniem  św. Antoniego, Konkatedry. Zachwyciły nas także obiekty związane ze sztuką i kulturą w naszym mieście: Synagoga. Ratusz Miejski, Ostrowskie Centrum Kultury.
 Pierwszoklasiści zobaczyli  miejsca związane z patronem naszej szkoły – Stefanem Rowińskim: Bibliotekę Publiczną, Rynek z pomnikiem patrona, plac Stefana Rowińskiego.
 Dowiedzieli się, gdzie znajduje się Urząd Miasta, a w nim najważniejsi Urzędnicy w naszym mieście. Wielką radość sprawił dzieciom pobyt w parku przy placu 23 Stycznia oraz w Parku Miejskim. Bardzo podobały się wszystkim  fontanny,  alejki, okazałe drzewa i… dzikie kaczki.
    Podczas wycieczek uczniowie mieli okazję do lepszego poznania koleżanek i kolegów. Przestrzegali wszystkich zasad bezpieczeństwa i uzyskali sprawność „turysty”.