28 stycznia 2020

Artykuły

5 grudnia gościliśmy w obchodach Dnia Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji na temat działalności Caritasu w naszym mieście, oraz obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów SP 1 o tym, że warto pomagać. Na koniec uroczystości nastąpiło posumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „ Pomaganie Jest Fajne”. Uczennice Laura Pałasz i Karina Galler wykonały prace konkursowe, które można było oglądać na wystawie towarzyszącej tej uroczystości.

W dniach 12-19 grudnia 2019 w naszej szkole zorganizowaliśmy już po raz trzeci bazarek dla Tarowych Koni (podopiecznych Fundacji Tara). Na bazarku sprzedawaliśmy własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz inne rzeczy ofiarowane przez uczniów i nauczycieli. Uzbieraliśmy 350 zł. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.
Bazarek został zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu.

W listopadzie i grudniu 2019 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy i innych artykułów dla zwierząt. Uczniowie i rodzice bardzo czynnie włączyli się do akcji. Zebraliśmy sporą ilość karmy i innych akcesoriów dla piesków, które zostały przekazane na rzecz podopiecznych z Międzygminnego Schroniska w Wysocku Wielkim. Zbiórka została zorganizowana w ramach wolontariatu uczniów naszej szkoły.

W grudniu 2019 odbyła się świąteczna zbiórka upominków dla mężczyzn z Z DOMU IM. ŚW. BRATA ALBERTA w OSTROWIE WIELKOPOLSKIM.
Zbieraliśmy ubrania i buty nowe lub używane. Dnia 20 grudnia wszystkie rzeczy zostały przekazane na rzecz potrzebujących mężczyzn. Zbiórkę zorganizowało SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU.