15 sierpnia 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2018/2019
 

W czwartek 13 grudnia najmłodsi uczniowie z klas 1a i 1b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.
Uczniowie poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz przebywania w bibliotece. Pierwszoklasiści poprzez udział w zabawie polegającej na dopasowywaniu bajkowych bohaterów do tytułów bajek udowodnili, że nieobce są im przygody Bolak i Lolka, Jasi i Małgosi czy Kubusia Puchatka.
Każdy po dokonaniu uroczystego podpisu mógł wypożyczyć książkę. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę. Serdecznie zapraszam!


    


Lekcje nie muszą być nudne, przekonali się o tym uczniowie z klas 5a i 5 b, którzy przez dwa miesiące przygotowywali się do prezentacji wybranych przez siebie mitów greckich. Po omówieniu, na lekcjach języka polskiego, ciekawych opowieści o bogach, herosach, tytanach i ludziach, uczniowie mogli wreszcie zaprezentować efekty swojej pracy. W grudniu do świata starożytnej Grecji przeniosły nas takie postacie mitologiczne, jak:  Zeus, Prometeusz, Hades, Demeter, Kora, Syzyf, Orfeusz i Eurydyka, Dedal i Ikar.


    


 Czas przedświąteczny jest czasem pełnym radości nie tylko z powodu oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, ale też z powodu aktywności twórczej dorosłych i dzieci. 12 grudnia 2018 roku uczniowie klasy II b uczestniczyli w niecodziennych zajęciach – zajęciach florystycznych prowadzonych przez panią Karolinę Wrzeszcz – mamę Filipa. Najpierw dzieci dowiedziały się, z jakich materiałów można wykonać stroiki, a następnie wykonały ciekawe kompozycje świąteczne  z zielonych gałązek, bombek, świeczek, piórek. Tworzenie stroików sprawiło uczniom dużo radości, a efekt końcowy -  satysfakcji.
Pani Karolinie bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia florystyczne!


      


Dnia 11.12.2018 uczniowie klasy 6 uczestniczyli w XV Warsztatach Dziennikarskich "Powstańcy wielkopolscy przykładem bohaterów walczących o niepodległość w naszym regionie". Uczniowie słuchali historii oraz oglądali prezentacje o przebiegu Powstania Wielkopolskiego. Mogli poznać oraz posłuchać gości zaproszonych, czyli ostrowskich genealogów. Za zadanie mieli sformułować kilka pytań do wybranej osoby i wspólnie z innymi uczniami szkół podstawowych z Ostrowa przeprowadzili wywiad. Uczniowie mają tydzień czasu na uporządkowanie wywiadu oraz przesłanie do organizatorów tych warsztatów. Na końcu była możliwość zrobienia wspólnych zdjęć oraz każdy uczeń otrzymał podziękowanie za wspólną pracę.
  


„Chcesz być bezpieczny, gdy zmierzch na dworze, noś dobrze widoczne znaczki odblaskowe!”

Powyższe  hasło podczas najkrótszych dni w roku powinni sobie przypominać zarówno dzieci jak i dorośli.  10 grudnia 2018 roku wszyscy uczniowie klas I-III spotkali się, aby utrwalić  wiedzę o bezpiecznym zachowaniu  na drogach i ulicach. Najważniejsze informacje: o znakach drogowych, sygnalizacji świetlnej, zasadach przechodzenia przez jezdnię oraz zasadach poruszania się pieszych, gdy nie ma chodnika, konieczności noszenia elementów odblaskowych  przekazali zebranym uczniowie klasy II b podczas występu. Uczestnicy spotkania wykonali ćwiczenia: zachowania przed wejściem na przejście dla pieszych oraz reakcji na zmianę świateł w sygnalizacji świetlnej. Na zakończenie spotkania Dyrektor szkoły wręczyła dyplomy i nagrody uczniom – zwycięzcom szkolnego konkursu plastycznego „Moja bezpieczna droga do szkoły” za zajęcie:         
I miejsca – Marcie Walczak,
II miejsca – Katarzynie Grzela
oraz III miejsca – Michalinie Malik.
Zawsze przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego!

relacja filmowa
    


Nasi uczniowie, jak co roku licznie wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym pod nazwą „Mędrcy Świata” z cyklu „Święta tuż, tuż…”. Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu uczeń klasy 2 a Wojciech Bunk odebrał nagrodę za III miejsce, a uczennica klasy 7 Laura Pałasz została wyróżniona. Gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły.

  Czytaj więcej...


Od 30.11.2018 uczniowie klasy 1 A rozpoczęli przygodę z programowaniem w scratch - na międzynarodowym portalu code.org. Dzieci rozwiązały problematykę dwóch kursów - podstawowego K URS 1 i Angry Birds - początki w formie obrazkowej, przechodząc do kodowania w postaci poleceń - KODOWANIA BLOKOWEGO. W klasie pracowały na wirtualnej macie - rozkodowały na kartce papieru postać Świętego Mikołaja. Na wirtualnej macie stworzyły prezent, choinkę. W pracy z ozobotem przygotowały kartę pracy z zegarem. Zadania sprawiły wszystkim dużo radości, zachęciły do poznawania nowych technologii.  Pierwszoklasiści z ostrowskiej trzynastki używają kodowania blokowego już z coraz większą łatwością.


relacja filmowa   


 6 grudnia i w naszej szkole nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który przyjechał z daleka z wielkimi pączkami słodkich upominków dla dzieci. Uczniowie oglądali przedstawienie, grupę tanecznych dziewcząt oraz brali udział w klasowych zadaniach na wesoło, które przygotował Mikołaj dla uczniów czekając na jego przybycie. Wszyscy świetnie się bawili w świątecznych muzycznych klimatach.

mikołajki klas 1-3 - relacja fimowa

 

mikołajki klas 4-7 - relacja filmowa   


W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas warsztaty, ktore odbyły się 5 grudnia w naszej szkole. Dzieci z klasy 3 wraz z rodzicami wykonywali ozdoby choinkowe. Były kolędy i wspólne rozmowy. Cenny czas spędzony razem, którego nic nie zastąpi.

  


Listopadowe przerwy w bibliotece upłynęły na zajęciach rękodzielniczych. Chętni uczniowie przekonali się co można zrobić ze starej, zniszczonej i niepotrzebnej książki.
Book folding (z ang. book – książka, fold – zginać, składać). Uczniowie poprzez odpowiednie składanie kartek i ich dekorowanie stworzyli jesienne jeże oraz świąteczne choinki.

       Czytaj więcej...


Strona 14 z 23First   Previous   9  10  11  12  13  [14]  15  16  17  18  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji