15 sierpnia 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2018/2019
 

Dnia 5 grudnia, w związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, w klasach 4 odbyła się lekcja biblioteczna związana z bohaterem książki „Mikołajek”.
Ponieważ „Mikołajek”, autorstwa Rene Goscinny i Jean Jacques Sempe jest lekturą w klasie 4 postanowiono zachęcić uczniów do sięgania po kolejne przygody „Mikołajka”.

  Czytaj więcej...


Dnia 5 grudnia 2018 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty zimowe. Uczestniczyły w nich dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej
wraz z rodzicami, pani dyrektor Jolanta Przybyłek oraz wychowawcy świetlicy. Dzieci pod okiem rodziców wykonywały ozdoby świąteczne, stroiki, wianki, które ozdobią świetlicę oraz szkołę a także prace na kiermasz bożonarodzeniowy, który już rozpoczął się w naszej szkole.

  


Klasy pierwsze w OCK na Przedstawieniu Mikołajkowym
WIELKIE NIEBA. Co to będzie?
  


Dnia 5 grudnia uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu  uczestniczyli w Obchodach Dnia Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach związanych z tematyką wolontariatu. W dalszej części spotkania głoszono wyniki  Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „ Wolontariat w Niepodległej”. Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu. Laura Pałasz zajęła  I miejsce w konkursie, natomiast  Oliwia Idziorek zajęła III miejsce. Gratulujemy serdecznie!!!

  


Dzień 3 grudnia został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne OZN jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie kl. 7 wraz  z opiekunami wybrali się w tym dniu do Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” na ul. Odolanowskiej 9 w Ostrowie Wielkopolskim.
Celem wyjścia było zwrócenie młodym ludziom uwagi na problem niepełnosprawności, pokazanie im, jak z przeciwnościami losu radzą sobie osoby niepełnosprawne, jaką rolę w ich życiu odgrywa placówka, do której uczęszczają.

    Czytaj więcej...


Uczniowie klasy 2 a mieli wspaniałą możliwość gościć w Zespole Szkół Usługowych, gdzie razem ze starszymi koleżankami z technikum upiekli pyszne pierniki. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ wymagało różnych umiejętności, ale dzieci świetnie sobie poradziły. Wałkowały ciasto, wycinały kształty, a po upieczeniu dekorowały pierniczki według własnego pomysłu. W efekcie powstały przepiękne wypieki, a każdy zabrał porcję swoich smakołyków do popołudniowej herbatki. Czas minął nam tak przyjemnie i szybko, że nawet się nie zorientowaliśmy, a już musieliśmy wracać do szkoły.

  
    


1 grudnia uczennice naszej szkoły – przedstawicielki szkolnego koła decoupage miały możliwość uczestniczyć w warsztatach bożonarodzeniowych w Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim. Dziewczynki ćwiczyły swoje umiejętności manualne podczas wykonywania szopek bożonarodzeniowych oraz kartek świątecznych.

    


W ostatnim tygodniu listopada młodsi uczniowie zapoznali się  z tradycjami związanymi z wieczorem andrzejkowym poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach, integrowali się w Kinder klubie.


relacja filmowa -

    


  


Dnia  28 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Głównym celem konkursu było  pogłębienie wiedzy o życiu i osobowości Karola Wojtyły, a także prezentowanie dzieciom  i młodzieży postaci  Papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu. Konkurs adresowany był  do uczniów klas czwartych. Naszą szkołę  prezentowały uczennice: Tola Kierzek i Oliwia Jurczak. Tola Kierzek zajęła w konkursie III miejsce. Gratulujemy naszym uczennicom zdobytej wiedzy i sukcesu.

    


Strona 15 z 23First   Previous   10  11  12  13  14  [15]  16  17  18  19  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji