1 kwietnia 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2018/2019
 

19 listopada w ramach innowacji "Spotkania z ludzmi z pasją" naszą szkołę odwiedził Preses Ostrowskiego Stowarzyszenia Eksploracyjno - Historycznego ENIGMA Pan Dariusz Sosiński. Nasz gość opowiadał ciekawostki historyczne, ważne wydarzenia które miały miejsce na terenie naszego miasta.
  Czytaj więcej...


Dnia 16 listopada w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego - Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięto Konkursu Niepodległościowego „ABC Małego Patrioty”. W  konkursie plastycznym dla kl. 0-3 na najpiękniejsze godło Polski  III miejsce zajęła Agata Strzelczak z kl. 2b, wyróżniona została Justyna Kołodziejczyk z kl. 1a.
Zwycięzcom gratulujemy!
  


Dnia 17 listopada odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej dla młodzieży szkół podstawowych Ostrowa Wielkopolskiego. Organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrowie Wielkopolskim z siedzibą przy ul. Staszica. Dla wielu uczniów był to pierwszy kontakt z tego typu bronią. Mieli oni okazję nauczyć się techniki strzelania sportowego z wiatrówki, która wymaga sporej siły oraz koncentracji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to ciekawa przygoda i chcieliby jeszcze raz spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.
 zdjęcia   


W piątek 16 listopada uczniowie klas I - IV uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami MOPS. Panie opowiedziały o swojej pracy:
- przyznawanie i wypłacaniu przewidzianych ustawą świadczeń,
- pracy socjalnej,
-prowadzenie i rozwoj niezbędnej infrastruktury socjalnej,
-analiza i ocena zjawisk rodzących - zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej,
- realizacja zadań wynikających z rozeznanych potrzeb społecznych,
- rozwijanie nowych form pomocy społecznej i samopomocy w ramach zidentyfikowanych potrzeb.
Uczniowie mogli porozmawiać o potrzebach osób i rodzin zwracających się do tej instytucji o pomoc.
zdjęcia   


W piątek 16 listopada obchodzilismy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Zajęcia przeprowadzily pracownice ostrowskiego Miejskigo Ośrodka Pomocy Społecznej. Uczniowie klas I-II na warsztatach wysłuchali bajki terapeutycznej o różowym misiu. Uczniowie opowiadali i rysowali bezpieczne miejsca. W zabawie utrwalali w sobie akceptację zachowań tolerancyjnych. Uczniowie klas III - IV - pracowali nad krzyżówką z pytaniami z hasłem TOLERANCJA. Dzieci wypisywaly też swoje wady i zalety. Warsztaty kształtowały u uczniów postawę akceptacji i tolerancji oraz poszanowania praw innych.
zdjęcia   


Uczniowie klasy 1A oraz klas 2 i klasy 3 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wokalnym z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległosci przez Polskę.

Oto nasze nagrania - linki do filmów:

klasa I A - Hymn Narodowy

klasa I A - Polska to jest piękny kraj

klasa II A - Hymn do Bałtyku

klasa II B - Morze nasze morze


Uczniowie klas 1 -2 obejrzeli w Ostrowskim Centrum Kultury widowisko teatralno – ekologiczne pt.: „Czarownica Niska Emisja”. Na to wydarzenie nasi uczniowie zostali zaproszenia przez panią Prezydent Miasta Beatę Klimek. Spektakl poruszał bardzo aktualne problemy palenia śmieci w domach, segregacji odpadów oraz niskiej emisja. Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły jak szanować i dbać o otaczające nas środowisko.

film - kliknij i zobacz   


W  dniu 11 listopada poczet sztandarowy szkoły w składzie: Bartosz Cierniak, Oliwia Idziorek i Sara Leśnierowska wziął udział w uroczystych obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Miasta w Konkatedrze. Przed Mszą o godz. 12.00 wszyscy odśpiewali hymn Polski, włączając się w ogólnopolską akcję. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod tablice pamiątkowe: Stefana Rowińskiego, Rady Ludowej, tablicę na Domu Katolickim oraz na budynku byłego Konwentu Arcybiskupiego, przy których nastąpiło złożenie kwiatów.

  Czytaj więcej...


9 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie w symboliczny sposób przybliżyli swoim kolegom i koleżankom okoliczności tego niezwykłego wydarzenia. Taki apel był dla uczniów żywą lekcją historii, dzięki niemu mogli poznać przeszłość swojego Narodu, zrozumieć dlaczego to święto, obchodzone 11 listopada, odgrywa tak ważną rolę w naszym kraju.

album zdjęć akademia

album zdjęć konkursy

film - akademia

film - wywiad

    Czytaj więcej...


Aby umożliwić uczniom nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przyrodą uczniowie klasy VI wraz z opiekunem na lekcji przyrody wybrali się do lasu. Podziwiali piękno jesiennego krajobrazu najbliższej okolicy i lasu. Rozpoznawali drzewa liściaste, iglaste oraz napotkane rośliny. Lekcja była okazja do zwrócenia uwagi na odcienie zieleni  oraz bogactwo odgłosów przyrody.


    


Strona 17 z 23First   Previous   12  13  14  15  16  [17]  18  19  20  21  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji