5 grudnia gościliśmy w obchodach Dnia Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji na temat działalności Caritasu w naszym mieście, oraz obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów SP 1 o tym, że warto pomagać. Na koniec uroczystości nastąpiło posumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „ Pomaganie Jest Fajne”. Uczennice Laura Pałasz i Karina Galler wykonały prace konkursowe, które można było oglądać na wystawie towarzyszącej tej uroczystości.
Kolejne zajęcia Eko kreatywność za nami. W związku z nadciągającą zimą uczennice wykonały bałwanki z ryżu, skarpetki i kolorowych dodatków. Na pewno będą zdobić domowe półki.
4 grudnia w klasie 2a odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Uczniowie wraz z rodzicami wykonywali ozdobę na drzwi klasowe, śnieżynki i witraże na okna, ozdabiali mega choinkę. Miło spędziliśmy wspólnie czas dekorując naszą salę. Podziękowania dla wszystkich uczestników😍👍🌲🌲🌲
3 grudnia b.r. uczniowie klasy 2a, 3a i 3b odwiedzili fabrykę bombek Lotos w Nowej Obrze koło Koźmina Wlkp.. Przenieśliśmy się w baśniowy świat dekoracji. Czekała nas szybka lekcja chemii z reakcjami Trommera i Tollensa pokazująca próbę lustra srebrowego. Zobaczyliśmu także kunszt formowania baniek niczym w manufakturze z XVIII wieku. Wycieczki miała na celu promowanie rękodzieła a także uświadomienie jaki nakład pracy towarzyszy przy tworzeniu każdej unikatowej sztuki. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach zdobienia bombek. Zabawa była znakomita.
W dniu 3 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły: Samanta Banach, Jakub Reterski, Aleksandra Muszyńska, Julia Kaczmarek, Mateusz Bartczak, Jakub Kasprzak, Jakub Kubiak, Bartosz Cierniak i Krzysztof Smółka wzięli udział w konferencji z okazji 30.rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka- Moje prawa-ważna sprawa. Konferencję rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez uczniów SP 1, która poprzez odegranie fragmentów bajek wprowadziła uczestników w temat przemocy wobec dzieci oraz ich praw spisanych w Konwencji Praw dziecka.
Czy jestem wrażliwy? Czy dostrzegam drugiego człowieka? Czy rozumiem uczucia, potrzeby i niepokoje innych. Na takie pytania mogli dzisiaj odpowiedzieć sobie uczniowie kl. VII, którzy wybrali się na spotkanie z osobami niepełnosprawnymi. Celem wizyty w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Ostrowie Wielkopolskim było kształtowanie umiejętności społecznych poprzez uwrażliwienie młodych ludzi na problemy osób niepełnosprawnych. Wspólne spotkanie było okazją do bliższego przyjrzenia się jak ważnym miejscem dla osoby niepełnosprawnej są Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz na czym polega praca terapeuty zajęciowego. Przypominamy wszystkim, że dzień 3 grudnia został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne OZN Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.
Ostatni piątek miesiąca to wywalczony przez uczniów dzień z telefonem komórkowym w naszej szkole. Ten właśnie dzień cieszy się ogromnym zadowoleniem wśród dzieciaczków.
W piątkowy wieczór 29 listopada czyli w wigilię dnia Św. Andrzeja uczniowie klasy IIB wraz z wychowawcą spotkali się na wieczorze poświęconym wspólnym wróżbom. Dzieci miały okazję lać wosk i sprawdzać, co czeka je w przyszłości. Obierali jabłka i rzucali skórki w celu ułożenia się ich w imię przyszłego wybranka lub wybranki serca.
Kiedy wieczór andrzejkowy rzuci na nas swoje czary Wróżbie wierzyć jest gotowy Kazdy nawet niedowiarek W ostatni dzień listopada jak zwyczaj podaje, powróżyć sobie wypada By przyszłość poznać choć troszkę Wyśmienita jest zabawa Trzeba jednak je traktować Z lekkim przymrużeniem oka